100- lecie odzyskania Niepodległości100- lecie odzyskania Niepodległości

100- lecie odzyskania Niepodległości- uroczystości w Warszawie i w Chojnicach

Poseł Aleksander Mrówczyński w dniu 10 listopada wziął udział w uroczystej Mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, która była odprawiona w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. Po Mszy świętej uczestnicy uroczystości w marszu przeszli na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości wziął udział prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu, członkowie Rady Ministrów, posłowie i senatorowie oraz tysiące uczestników, którzy przyjechali z całej Polski.

10 listopada 210 listopada310 listopada4

Relacja z uroczystości:

http://pis.org.pl/aktualnosci/uroczystosc-odsloniecia-pomnika-sp-prezydenta-rp-l-kaczynskiego-1

W dniu 11 listopada z inicjatywy członków Komitetu Prawo i Sprawiedliwość w Chojnicach, chojniczanie i zaproszeni goście wzięli udział w akcji rozwinięcia 100 metrowej flagi w Parku Tysiąclecia. Flaga jest własnością Komitetu i pierwszy raz została użyta w Dniu Flagi 2 maja. Wydarzenie zgromadziło kilkaset osób, samorządowców /m.in. burmistrz A. Finster, radni Rady Powiatu Chojnickiego, Rady Miasta Chojnice/, rodziców z dziećmi oraz sportowców- biegaczy, którzy brali udział w Biegu dla Niepodległej.

flaga 11 lisflaga 11list2

Po zwinięciu wielkiej flagi w Parku Tysiąclecia odbył się finałowy Bieg dla Niepodległej. Od roku z inicjatywy Projektu Chojnicka Samorządność, biegacze amatorzy każdego jedenastego dnia miesiąca gromadzili się w parku na wspólnym bieganiu chcąc w ten sposób symbolicznie uczcić 100 lecie odzyskania Niepodległości. Poseł Aleksander Mrówczyński ufundował puchar dla najstarszego uczestnika imprezy, którym okazał się Zbigniew Wiśniewski- legenda chojnickich biegów, wieloletni członek sekcji biegowej Florian.

puchar

Od godzinie 11.00 rozpoczęły się Powiatowe Uroczystości 100- lecia Odzyskania Niepodległości. Poseł Aleksander Mrówczyński wraz z małżonką i liczną delegacją członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości wziął udział w uroczystościach przy Pomniku Orła w Chojnicach. Delegacje i licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta wysłuchali okolicznościowego przemówienia starosty. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Orła i pomaszerowali w uroczystym i radosnym marszu pod pomnik Chrystusa Króla, gdzie również złożono wiązanki kwiatów. O godzinie 12.00 w bazylice pod wezwaniem Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela poseł wraz z małżonką wziął udział w uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny.

11 listop pomnik11 listopada chce11 listopada chce23jpg