2.4 miliona dla TPH w Chojnicach2.4 miliona dla TPH w Chojnicach

Samorządy województwa pomorskiego zostały wsparte środkami finansowymi w ramach kolejnej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Spora część z ponad 91 mln PLN kwoty przeznaczonej na województwo pomorskie trafiła do powiatów: bytowskiego, chojnickiego i człuchowskiego, które są szczególnie bliskie posłowi Aleksandrowi Mikołajowi Mrówczyńskiemu.

Urząd Starostwa Powiatowego w Chojnicach otrzyma 4 miliony rządowego wsparcia na modernizację spalarni odpadów medycznych i weterynaryjnych przy Szpitalu Specjalistycznym im. J.K. Łukowicza w Chojnicach. To bardzo ważna inwestycja, która w szybkim czasie musi zostać zrealizowana ze względu na stan techniczny obecnie eksploatowanej instalacji.

Gmina Czersk wystąpiła z dwoma wnioskami, pierwszy dotyczył wsparcia przebudowy przedszkola w miejscowości Łąg- na to zadanie otrzyma 1.2 mln PLN. Drugie zadanie, o wsparcie którego wnioskowała Gmina Czersk to bardzo bliskie sercu posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego zadanie- wykończenie hospicjum stacjonarnego Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach. Poseł wszelkimi możliwymi drogami starał się  pomóc TPH i dzięki doskonałej współpracy z burmistrzem Czerska, który wystąpił jako samorząd z wnioskiem udało się otrzymać dofinansowanie w kwocie 2,4 mln PLN na dokończenie inwestycji.

Gmina Brusy otrzyma 400.000,00 PLN  na dokończenie zadania przebudowy i rozbudowy Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach.

Urząd Starostwa Powiatowego w Człuchowie na zadanie związane z rozbudową oddziału psychiatrycznego otrzyma 2 miliony PLN.

Strażacy z OSP Koczała będą się cieszyli z nowego średniego pojazdu pożarniczego- gmina Koczała otrzymała 600.000,00 na wsparcie zakupu wozu.

Do gmin powiatu bytowskiego trafi prawie 5 mln. Gmina Lipnica otrzymała 410.000,00 PLN na przebudowę remizy w Brzeźnie Szlacheckim. Gmina Miastko otrzymała wsparcie dla dwóch zadań- zakup nowego wozu ratowniczo- gaśniczego dla OSP w Piaszczynie- 400.000,00 PLN oraz 4,0 mln PLN na modernizację i doposażenie  Izby Przyjęć Szpitala Miejskiego w Miastku w celu utworzenia SOR-u.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych ma na celu wspieranie ważnych dla samorządów zadań, których nie są w stanie zrealizować własnymi środkami. Bez wsparcia rządowymi pieniędzmi mniejszym samorządom trudno byłoby zakupić wozy bojowe dla OSP, budować ośrodki zdrowia, dokonać modernizacji i remontów szpitali, rozbudowywać sieć wod- kan, etc.

Dla powiatu chojnickiego i Chojnic szczególnie ważne jest wsparcie finansowe dla Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum. Panie doktor Małgorzata Kaczmarek i Bernadeta Klunder wraz z działaczami stowarzyszenia, mimo wielu przeciwności i braku pomocy, od wielu lat realizowały bardzo ambitny plan budowy hospicjum stacjonarnego. Poseł na wszelkie możliwe sposoby szukał możliwości wsparcia i pomocy dla tego dzieła. W wakacje podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Chojnicach udało się pozyskać milion złotych dla TPH, teraz kolejne 2.4 mln pozwoli wykończyć obiekt przy ulicy Strzeleckiej.

RFiL szablon 1 edytowalny Powiat Chojnicki

RFiL szablon 1 edytowalny Powiat CzuchowskiRFiL szablon 1 edytowalny BrusyRFiL szablon 1 edytowalny CzerskRFiL szablon 1 edytowalny KoczaaRFiL szablon 1 edytowalny LipnicaRFiL szablon 1 edytowalny MiastkoPromesa z nazwa zadania gmina Czersk przedszkole agPromesa z nazwa zadania gmina Czersk TPHPromesa z nazwa zadania Powiat ChojnickiPromesa z nazwa zadania Powiat CzuchowskiPromesa z nazwa zadania Miastko szpitalPromesa z nazwa zadania Miastko OSP PiaszczynoPromesa z nazwa zadania gmina Brusy biblioteka