231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu wczorajszym w całej Polsce odbywały się uroczystości obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wziął udział w wojewódzkich obchodach 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które z udziałem wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha zostały zorganizowane przez samorząd miasta Czerska.

Pierwszym punktem uroczystości była Msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele parafialnym pw. Świętej Marii Magdaleny przez księdza proboszcza dra Zbigniewa Straszewskiego. Po Mszy świętej uczestnicy obchodów udali się przed Urząd Miasta i Gminy Czersk, gdzie uroczyście podniesiono flagę na maszcie w ramach akcji "Pod biało-czerwoną", nad którą honorowy patronat objął premier Mateusz Morawiecki.

Kolejnym punktem obchodów Święta Konstytucji 3 Maja były przemówienia posła oraz wojewody pomorskiego przy pomniku na Cmentarzu Honorowym. Poseł Aleksander Mrówczyński w swoim przemówieniu m.in. nawiązał do obecnej sytuacji w Ukrainie: Modlimy się o pokój na świecie. O pokój na Wschodzie, w Ukrainie. Jesteśmy bardzo zasmuceni, ale także jesteśmy poddani ciągłym, ostrym atakom ze Wschodu. Wierzymy w to, że to wszystko się uspokoi.

Na powiatowych uroczystościach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Chojnicach posła reprezentowała delegacja biura poselskiego, dyrektor biura Wojciech Rolbiecki, radna Rady Powiatu Chojnickiego Mirosława Dalecka oraz asystent społeczny Piotr Pawlicki.

Relacje medialne:

Panorama Gdańska- relacja

Portal weekendfm.pl- relacja

Portal wizjalokalna.pl- relacja

Strona PUW- relacja

Strona UMiG Czersk- relacja

DSC 2742 Copy Copy3d853a6ace75c997e3d593aa46517c97 L

20220503 103533 res20220504 155207 res