Ponad 25 milionów na inwestycję w ChojnicachPonad 25 milionów na inwestycję w Chojnicach

Dzisiaj (22.12) premier Mateusz Morawiecki, podczas obecności w województwie śląskim ogłosił listę 51 obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich, które zostaną dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt całego programu to ponad 4,5 mld złotych.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wraz z radnymi i działaczami Prawa i Sprawiedliwości podczas porannej konferencji prasowej przy stacji paliw łączącej obwodnicę Chojnic z drogą wojewódzką 212 przekazał zgromadzonym dziennikarzom bardzo ważne informacje dla mieszkańców Chojnic. Zachodnie obejście Chojnic w ciągu drogi wojewódzkiej 212 będzie dofinansowane w kwocie prawie 26 mln co stanowi 50% kosztów całości planowanej inwestycji na lata 2022-2025. Zachodnie obejście miasta o długości nieco ponad 3 km jest kluczowe dla mieszkańców całego miasta- zdecydowanie odciąży centrum miasta i pozwoli skierować tranzyt i turystów jadących DW 212 nad morze zachodnim obejściem miasta. Droga ma zaczynać się na wysokości skrzyżowania ulicy Bytowskiej z ulicą Leśną, a kończyć przy ulicy Sępoleńskiej przy stacji paliw.

To niezwykle ważna inwestycja dla naszego miasta, podkreślał poseł. Bardzo się cieszę, że nasza inwestycja, chojnickie zachodnie obejście znalazło się na liście zadań dofinansowanych ze środków Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Rozumiem mieszkańców ulicy Bytowskiej, którzy mają problem dostać się do centrum miasta, rozumiem obawy mieszkańców ulicy Asnyka, przy domach których jest planowa budowa tej inwestycji, dlatego apeluję do projektantów, wykonawców, aby maksymalnie zabezpieczyć komfort ich życia, aby ruch samochodów był jak najmniej uciążliwy. Z tego miejsca dziękuje serdecznie premierowi Mateuszowi Morawskiemu za wsparcie moich starań i próśb o dofinansowanie tego zadania- powiedział poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński.

Relacje medialne:

Kancelaria-Premiera

TVPGdańsk (od 13 minuty serwisu)

ChojniceTV

Chojnice24

Radio-Weekend

Radio-Gdańsk

ZawszePomorze

DKEP03258