9. rocznica katastrofy w Smoleńsku9. rocznica katastrofy w Smoleńsku

W dniu 10 kwietnia poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wziął udział w centralnych obchodach 9. rocznicy katastrofy w Smoleńsku, które odbywały się w Warszawie.

Tłumy ludzi z całej Polski i zagranicy oddawały hołd ofiarom tragicznego lotu do Smoleńska, podczas uroczystości w Warszawie. Wśród nich były m.in. mieszkańcy powiatów bytowskiego, człuchowskiego lęborskiego.

W Chojnicach uroczystości rocznicowe zostały zorganizowane przez Komitet Organizacyjny Obchodów 9. Rocznicy Katastrofy w Smoleńsku, w skład którego wchodzili: ksiądz proboszcz Jerzy Sikora, doktor Krzysztof Dziekan, poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński, komitet Terenowy Prawo i Sprawiedliwość w Chojnicach oraz chorąży Piotr Drzycimski z sekcji wychowawczej 34. Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego.

Uroczysta Msza święta w intencji ofiar katastrofy oraz w intencji Ojczyzny została odprawiona przez księdza proboszcza Jerzego Sikorę. W homilii podkreślił, że delegacja z prezydentem na czele leciała do Katynia oddać hołd zamordowanym przez NKWD polskim oficerom, policjantom, leśnikom, urzędnikom państwowym. Liturgię Mszy świętej uświetnił chór Consono z parafii MBKP w Chojnicach. Msza święta zgromadziła wiernych z całego powiatu, poczty sztandarowe i oficjalne delegacje instytucji wojskowych i służb mundurowych.

Po Mszy świętej uroczystości przy tablicy poświęconej tragedii smoleńskiej poprowadzili oficerowie i żołnierze 34. Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego. Apel pamięci, salwa honorowa uświetniły obchody i dodały niezwykłej powagi uroczystości.

W imieniu posła Aleksandra Mrówczyńskiego głos zabrał dyrektor biura poselskiego Wojciech Rolbiecki, który odczytał list kierowany do uczestników uroczystości:

przemowienie-10-kwietnia-2019.pdf

23762377