Andrzej Duda prezydentem!Andrzej Duda prezydentem!

Szanowni Państwo,

z całego serca dziękuję za Państwa udział w wyborach prezydenckich. Wybory to święto demokracji, sól demokracji. Oddając głosy w wyborach mamy realny wpływ na to w jakim kierunku będzie rozwijał się samorząd, Polska, kto obejmie urząd prezydenta. Ponad 68% frekwencja w tych wyborach daje wielki mandat zwycięzcy, ponad 10mln 400 tysięcy Polaków zagłosowało na kandydaturę Andrzeja Dudy!

Prezydent Duda zdecydowanie zwyciężył w gminie Brusy, Czersk i Konarzyny, minimalnie przegrał w gminie Chojnice, a w mieście Chojnice, ponad 2 tysiące głosów więcej zdobył Rafał Trzaskowski. Jednak głosy z Brus, Czerska i Konarzyn dają zwycięstwo Andrzejowi Dudzie w skali powiatu chojnickiego! 53,07 procenta w powiecie chojnickim na obecnego prezydenta, 5 lat temu też wygrał w powiecie chojnickim.

Dziękuję w sposób szczególny tym, którzy poparli w wyborach kandydata Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Dudę, który przez kolejne 5 lat będzie prezydentem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. To zapewni spokój i możliwość dalszego rozwoju naszej Ojczyzny, kontynuację reform podjętych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Dziękuję bardzo tym wszystkim, którzy zaangażowali się w kampanię Andrzeja Dudy, wolontariuszom, członkom partii, którzy roznosili ulotki, wieszali bannery, właścicielom płotów, parkanów, którzy sami udostępniali swoją własność na miejsca do powieszenia bannerów. Dziękuję!

Tym wszystkim, którzy niszczyli nasze bannery, życzę, aby potrafili korzystać z uroków demokracji i swobodnego wyrażania opinii. Demokracja ma to do siebie, że każdy może być inny, inaczej myśleć, ale musimy wzajemnie siebie szanować i tolerować. Otrzymywałem dziesiątki informacji i fotografii zrywanych, niszczonych bannerów- w Charzykowach, Chojnicach, w powiecie bytowskim, człuchowskim, itd. Czy tak powinna wyglądać demokracja i swoboda wyborów według przeciwników Andrzeja Dudy?

 Aleksander Mikołaj Mrówczyński, poseł na Sejm

 Komentarz po wyborach dla Radio Weekend:

Radio Weekend