Dzień Flagi Rzeczypospolitej PolskiejDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

„CHOJNICE Z BIAŁO-CZERWONĄ”

2 maja po raz czternasty będziemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tegoroczne święto przypadać będzie w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Biuro poselskie posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego, Komitet Terenowy Prawo i Sprawiedliwość Chojnice, harcerze z Hufca ZHP Chojnice, serdecznie zapraszają 2 maja o godzinie 16:00 na Stary Rynek w Chojnicach. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, wszystkich, którzy chcą uczcić 100-lecie niepodległości i wziąć udział w wyjątkowym przedsięwzięciu w skali naszego województwa. Każdy będzie mógł trzymać w swoich rękach gigantyczną flagę Polski o długości 100 metrów i szerokości 3 metrów, która będzie rozwinięta na Starym Rynku. Uczestnicy obchodów zostaną uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu, które zostanie wykonane przez znanego chojniczanom fotografa Daniela Frymarka, zdobywcy nagrody Grand Prix „National Geographic”. Fotografia zostanie wykonana z podnośnika samochodu strażackiego, użyczonego przez Państwową Staż Pożarną w Chojnicach.

Tradycyjnie będą rozdawane biało-czerwone flagi, pamiątkowe kotyliony oraz jubileuszowe wstążki z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości. Harcerze będą malować dzieciom twarze na biało-czerwone barwy, dziewczynkom zaplatać warkoczyki z wstążkami w kolorach naszej flagi narodowej.

Na zakończenie harcerze ZHP będą wypuszczą w niebo biało-czerwone balony.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą w radosny sposób uczestniczyć w tym historycznym i wyjątkowym przedsięwzięciu w historii naszego miasta.