II Chojnicki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych



II Chojnicki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28 lutego odbył się II Chojnicki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowany przez Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego i Komitet Terenowy Prawo i Sprawiedliwość w Chojnicach.

Na zaproszenie posła do udziału w marszu odpowiedział wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, gościem szczególnym był ksiądz kapitan Czesław Wierzbicki- żołnierz Armii Krajowej z pochodzący z Wileńszczyzny- żywe świadectwo walki o wolną Polskę z Niemcami i szykan jakie spotykały żołnierzy Polski Podziemnej po wojnie ze strony komunistycznej władzy zainstalowanej w Polsce bagnetami Armii Czerwonej.

Około 100 osób spotkało się na Starym Rynku w Chojnicach, aby w symboliczny sposób upamiętnić tych wszystkich dla, których wojna nie skończyła się w maju 1945 roku. Modlitwę w intencji zamordowanych, zmarłych Żołnierzy Wyklętych poprowadził ksiądz doktor Marian Knut. Marsz przeszedł ulicą Kościuszki, Sukienników, Świętopełka. Poseł i wicewojewoda złożyli kwiaty pod pomnikiem Chrystusa Króla, pod krzyżem na cmentarzu ofiar hitlerowskich oraz przy pomniku poświęconym obrońcom Chojnic 1939 roku.

Marsz zakończył się odśpiewaniem hymnu.

IMG 3345IMG 3349IMG 3350

IMG 3358IMG 3361IMG 3364IMG 3365IMG 3377