IV Chojnicki Marsz Pamięci Żołnierzy WyklętychIV Chojnicki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuro poselskie posła na Sejm Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego i Komitet Terenowy Prawo i Sprawiedliwość zapraszają do udziału w IV Chojnickim Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

1 marca świętujemy po raz kolejny Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, żołnierzy, dla których wojna nie zakończyła się 9 maja 1945 roku. Żołnierzy, którzy walczyli z dwoma okupantami- Niemcami i Sowietami. Członkowie Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz wielu innych mniejszych organizacji zostali zmuszeni do walki o swoje życie i godność przez zwycięzców starcia z Niemcami. Zaszczuci w lasach przez obławy NKWD, KBW i MO, mordowani strzałem w tył głowy w murach ubeckich kazamatów, skazywani na wieloletnie wyroki więzienia, zepchnięci na margines PRL-u. Dzisiaj, po latach oddajemy hołd tym wszystkim, którzy nie godzili się na system komunistyczny, siłą wprowadzony przez morderców oficerów w Katyniu.

Po raz kolejny spotykamy się w Chojnicach, żeby symbolicznie oddać hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Zapraszamy na Stary Rynek w Chojnicach- 2 marca /sobota/ o godzinie 14.00/ przejdziemy w marszu ulicami Chojnic do pomnika I Batalionu Strzelców przy ulicy Świętopełka.