Jubileuszowy Akt przyjęcie Jezusa Chrystusa za Króla i PanaJubileuszowy Akt przyjęcie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

W dniu 19 listopada, w ramach obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyły się uroczystości Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Sam akt nawiązywał do misji Rozalii Celiakówny, która mówiła: Jest ratunek dla Polski, jeśli Mnie uzna za swego Króla i Boga w zupełności przez Intronizację, nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale w całym państwie z rządem na czele… (Rozalia Celakówna, Wyzniania, s. 263n.).

Uroczystości w Łagiewnikach miały bardzo uroczystą oprawę, kilkadziesiąt tysięcy osób z prezydentem Andrzejem Dudą, ministrami, parlamentarzystami uczestniczyło w uroczystościach. Mszy świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przewodniczył metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił ksiądz biskup Andrzej Czaja. Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został ogłoszony po mszy św. przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wraz z małżonką i chojniczanami (miedzy innymi członkowie Rodziny Radia Maryja) uczestniczył w tym historycznym wydarzeniu.

intronizacja poslowie