Konferencja prasowaKonferencja prasowa

W dniu 1 grudnia, poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wraz z dyrektorem biura poselskiego Wojciechem Rolbieckim wziął udział w konferencji prasowej z udziałem chojnickich mediów.

W trakcie konferencji Wojciech Rolbiecki przedstawił wyniki wyborów do Zarządu Komitetu Terenowego PiS Chojnice z dnia 28 listopada, zaprezentował kandydaturę kolegi Marcina Wałdocha w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Chojnice, które odbędą się 10 grudnia. Dyrektor przekazał też informację chojnickim mediom o zaangażowaniu komitetu w akcję Szlachetna Paczka.

Aleksander Mikołaj Mrówczyński przekazał mediom informację dotyczącą pomocyw zdobycie kontraktu NFZ przez chojnicki oddział urologii oraz o swoim zaangażowaniu w  pomoc w uzyskaniu środków na remont ulicy Człuchowskiej. Ta droga od wielu lat wymagała remontu, ale przede wszystkim konieczny był chodnik i ścieżka rowerowa dla pracowników zakładów pracy w Topoli, którzy pieszo i rowerami pokonywali drogę do pracy.

Poseł podtrzymał również swoje zdanie dotyczące budowy tzw. zachodniego obejścia Chojnic. Zdaniem posła powinno ono być odsunięte jak najdalej poza granice miasta w taki sposób, żeby droga ta była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców osiedla mieszkaniowego i nie ograniczała rozwoju miasta w kierunku zachodnim.

Aleksander Mrówczyńskim przekazał również informację dotyczącą pomysłu Marcina Wałdocha dotyczącego wpisania zabytków Chojnic na listę Stu Pomników Historii na Stulecie Odzyskania Niepodległości. Niestety nierealne jest, aby do listopada przyszłego roku Chojnice znalazły się w tym gronie, ale poseł uważa, że należy podjąć działania żeby Chojnice docelowo były na tej liście.  

Fotografia pochodzi z portalu chojnice.com

Relacja zespołu Chojnice TV:

http://chojnice.tv/wideo-3622-Konferencja_prasowa_pos%C5%82a_Aleksandra_Mr%C3%B3wczy%C5%84skiego_z_1.12.2017