Konferencja prasowa posłaKonferencja prasowa posła

8 maja poseł zaprosił do biura przedstawicieli chojnickich mediów na konferencję prasową. Podczas konferencji dyrektor biura przedstawił podsumowanie działań biura poselskiego i pracy posła za ostatni miesiąc.

Następnie poseł przedstawił plany pracy na najbliższy czas. W dniu 18 maja w Starogardzie Gdańskim i Chojnicach będą gościli posłowie z sejmowej komisji infrastruktury. Posłowie zapoznają się ze stanem infrastruktury kolejowej i drogowej w powiecie zostanie również przedstawiona między innymi kwestia zjazdu z obwodnicy Chojnic na wysokości Nieżychowic, stanu technicznego byłej berlinki na odcinku od obwodnicy do granicy powiatu chojnickiego.

W dniu 2 czerwca w gościem wyjazdowego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. rozwiązywania problemów mieszkańców "Polski powiatowo-gminnej" w Chojnicach, będzie minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Tematem posiedzenia zespołu będzie: „Rynek pracy, a kierunki kształcenia zawodowego”. Na spotkanie zostaną zaproszeni lokalni przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół zawodowych, przedstawiciele PUP Chojnice, przedstawiciele zarządu powiatu. Idea takiej konferencji zawodowej narodziła się już klika lat temu, gdy poseł był radnym Rady Powiatu Chojnickiego. W czerwcu zostanie ona zmaterializowana i przedsiębiorcy, pracowni urzędu pracy, nauczyciele będą mogli w obecności pani minister przedstawić problemy powiatowego miasta na obrzeżu województwa.

Ostatnim punktem konferencji było przedstawienie raportu z realizacji programu rządowego Rodzina 500+, za pierwszy rok działania tego programu. Programu, który był sztandarowym hasłem wyborczym Prawa i Sprawiedliwości w zwycięskich wyborach parlamentarnych w 2015 roku. W województwie pomorskim programem zostało objętych ponad 250 tysięcy dzieci, ponad 1,5 miliarda złoty trafiło do pomorskich rodzin (w skali kraju 23 miliardy złotych). Dzięki programowi Rodzina 500+ udało się praktycznie zlikwidować zjawisko biedy i ubóstwa wśród polskich rodzin.

Relację z konferencji przygotował zespół Chojnice.TV:

http://chojnice.tv/wideo-3194-Konferencja_prasowa_posła_Aleksandra_Mrówczyńskiego_z_8.05.2017