Konferencja prasowa posłówKonferencja prasowa posłów

W poniedziałek 6 listopada, w Chojnicach gościł poseł Marcin Horała. Marcin Horała jest wojewódzkim pełnomocnikiem partii Prawo i Sprawiedliwość ds. wyborów samorządowych.

Posłowie Aleksander Mikołaj Mrówczyński i Marcin Horała zaprosili dziennikarzy chojnickich mediów na konferencję prasową w biurze poselskim Aleksandra Mrówczyńskiego. Posłowie przedstawili dziennikarzom stanowisko partii i plany dotyczące wyborów samorządowych jesienią 2018 roku. Prawo i Sprawiedliwość do końca stycznia przedstawi w Sejmie projekt ordynacji wyborczej według jakiej będą przeprowadzone najbliższe wyobry samorządowe w Polsce.

Poseł Marcin Horała skrytykował władze samorządu wojewódzkiego, Platformę Obywatelską, któr podczas swoich rządów likwidowała Polskę powiatową poprzez likwidację szkół, posterunków policji, urzędów pocztowych i połączeń kolejowych. Prowincja stwała się jeszcze większą prowincją przez brak dostępu do tych instytucji i dojazdu koleją do stolicy powiatu czy województwa. Prawo i Sprawiedliwość chce odwrócić ten trend i położyć duży nacisk na przywrócenie mieszkańcom mniejszych miejscowości możliwości bezpiecznego funkcjonowania, możliwości dojazdów, etc.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński przedstawił również plany komitetu terenowego dotyczące wystawienia kandydata na burmistrza Chojnic i wójta gminy Chojnice w nadchodzących wyborach.

W trakcie konferencji poseł przedstawił również szkic alternatywnego obejścia zachodniego Chojnic uwzględniającego głosy mieszkańców osiedla Zamieście i Asnyka. Projekt przedstawiony przez Aleksandra Mrówczyńskiego oddala jezdnię od osiedli mieszkaniowych, wydłuża drogę o około 800 metrów, ale dzięki temu nie trzeba budować ekranów dźwiękochłonnych.

Relacja zespołu ChojniceTV:

http://chojnice.tv/wideo-3569-Konferencja_prasowa_pos%C5%82%C3%B3w_A.Mr%C3%B3wczy%C5%84skiego_i_M._Hora%C5%82y_z_6.11.2017