Marszałek Stanisław Karczewski w powiecie chojnickimMarszałek Stanisław Karczewski w powiecie chojnickim

W dniu dzisiejszym (20.09) powiat chojnicki odwiedził marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski i wojewoda pomorski (kandydat do Senatu RP) Dariusz Drelich.Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński brał udział w spotkaniu z marszałkiem w Brusach i Chojnicach.

Dzięki staraniom posła udało się zdobyć promesę w kwocie 100 tysięcy złotych na budowę remizy OSP w Leśnie. Druhowie z Leśna zwrócili się w wakacje do posła z prośba o wsparcie ich działań dotyczących budowy remizy. Dzisiaj prośba zmaterializowała się i marszałek, wojewoda i poseł przekazali promesę od Komendanta Głównego PSP generała brygadiera Leszka Suskiego na wsparcie budowy remizy. Druhowie z OSP w Męcikale otrzymali sprzęt hydrauliczny wspierający strażaków podczas ratownictwa drogowego, a OSP Brusy otrzymała podnośnik koszowy.

O godzinie 18.30 w chojnickim CEW-ie rozpoczęło się spotkanie z mieszkańcami powiatu chojnickiego, człuchowskiego. Kilkadziesiąt osób z ciekawością wysłuchało wystąpienia marszałka Karczewskiego który mówił między innymi o inwestycjach w rozwój Polski, które są bardzo ważne dla przyszłych pokoleń- taką inwestycją jest planowany Centralny Port Komunikacyjny. Stanisław Karczewski mówił również o tym jak ważna jest polska rodzina, która jest wielką siłą naszego państwa. Marszałek zachęcał wszystkich do aktywnego zaangażowania się w kampanię wyborczą, pracę na rzecz kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński, mówił m.in., o Funduszu Dróg Samorządowych, który daje szanse modernizacji, remontów dróg samorządowych, dróg, którymi poruszamy się do pracy, szkół, ośrodków zdrowia. Rząd Dobrej Zmiany przekazuje bardzo duże pieniądze na ten cel- za rządów naszych poprzedników w było to około 45 mln PLN na całe województwo pomorskie, teraz do samego powiaty chojnickiego trafi 35 mln!

 

Relacja TVP Gdańsk: https://gdansk.tvp.pl/44496196/marszalek-stanislaw-karczewski-na-pomorzu

 

Relacja zespołu ChojniceTV: http://chojnice.tv/wideo-4638-Marsza%C5%82ek_Senatu_RP_S.Karczewski__z_wizyt%C4%85_w_Chojnicach

 

 

 

20190920 19485420190920 18321520190920 183158