Minister Przemysław Czarnek w Brodnicy GórnejMinister Przemysław Czarnek w Brodnicy Górnej

Dzisiaj (29.06) poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w briefingu prasowym ministra edukacji i nauki, profesora Przemysława Czarnka, który odbył się w Brodnicy Górnej (powiat kartuski).

Podczas spotkania z dziennikarzami przy Zespole Szkół Kształcenia i Wychowania poseł przedstawił jak wygląda polityka rządu przy wsparciu inwestycji lokalnych w samorządach. Szkoła przy której jesteśmy otrzymała 5 mln złotych na budowę sali gimnastycznej i przebudowę budynku. Takie inwestycje służą rozwojowi samorządów, uczniowie mają godne warunki nauki i możliwości ćwiczenia na zajęciach wychowania fizycznego. Setki kilometrów dróg, nowe wodociągi, domy kultury i świetlice wiejskie- to nasza wizytówka, to działania rządu Zjednoczonej Prawicy, które służą mieszkańcom Polski powiatowo - gminnej, powiedział poseł do zgromadzonych.

- Tylko w tej kadencji ponad 8 mld zł rząd przeznaczył na inwestycje samorządowe w oświacie, z czego w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy ponad 5 mld zł. Tutaj mamy jeden z przykładów inwestycji w oświatę współfinansowany ze środków rządowych – powiedział szef MEiN podczas wizyty na budowie.

IMG 20230629 WA0003IMG 20230629 WA0004IMG 20230629 WA0005