Myśląc PolskaMyśląc Polska

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wziął udział w kongresie Prawa i Sprawiedliwości, który odbył się w dniach 5-7 lipca w Katowicach pod hasłem Myśląc Polska. Członkowie rządu Zjednoczonej Prawicy, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele byli głównymi prelegentami konwencji, zdawali relację uczestnikom spotkania z pracy jaką wykonały ich ministerstwa w ramach działań przez ostatnie 4 lata.

Wiarygodność była hasłem przewodnim konwencji- wicepremier, profesor Piotr Gliński powiedział:
Prawo i Sprawiedliwość oraz Zjednoczona Prawica ciężko pracują, są wiarygodne i zawsze blisko ludzi.- Wiarygodność oraz praca dla ludzi to podstawowe wymiary naszej działalności. Mamy pomysł dla Polski i Europy. Nasz program stawia przede wszystkim na solidarność, sprawiedliwość, zrównoważony rozwój, wolność gospodarczą i aktywność obywatelską – oznajmił.

Podczas swojego wystąpienia prezes partii Jarosław Kaczyński powiedział, że:
Dobra zmiana musi być kontynuowana. Ze wszystkich stron słyszeliśmy, że „nie ma i nie będzie”. Dziś wiemy, że można wygrać i można zrobić wiele dla Polski -.
Dodał, że musi trwać dobry czas Polski i Polaków.
Nie można uronić niczego, co zostało już przekazane społeczeństwu. Dobry czas Polski i Polaków musi trwać, bo Polska jest dla nas wielką wartością. Warto być Polakiem !
Należy zrobić wszystko, aby za 4 lata Polacy mogli powiedzieć, ze nasza partia jest wiarygodna. Polska silna i życzliwa wobec swoich obywateli może odnosić sukcesy i właśnie taką Polskę chcemy budować.
Przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin przypomniał, że przez 4 lata rządów Zjednoczonej Prawicy, miliony polskich rodzin odzyskało poczucie godności.
To czas, w którym Polska stała się najbezpieczniejszym krajem w Europie. Przed nami wiele kolejnych wyzwań, które tutaj, w Katowicach, chcemy zdefiniować i wyznaczyć ścieżki rozwoju - oznajmił.
Zaznaczył, że program Zjednoczonej Prawicy jest programem ambitnej Polski, „zapraszając do budowania takiej Polski wszystkich Polaków”.
Przewodniczący Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podkreślił, iż „dobra zmiana” to nie tylko nazwa, a rzeczywiste działania.
Nasz program realizacji marzeń Polaków, wsparcia dla rodziny spotyka się z wielką akceptacją. Możemy realizować te zobowiązania dzięki sprawności funkcjonowania państwa. Nasza wspólna praca ma służyć obronie polskich rodzin i polskich wartości. Musimy być nowocześni, ale szanować polskie tradycje - oznajmił.
W konwencji wzięło udział 10 000 uczestników, w dyskusjach panelowych wzięło udział 500 ekspertów i naukowców, konwencję relacjonowało 200 dziennikarzy, odbyło się 16 sesji głównych i 70 paneli specjalistycznych.

IMG 20190709 WA0006