Gdański Tydzień DemokracjiGdański Tydzień Demokracji

W dniach 12-18 września w Gdańsku, trwał Gdański Tydzień Demokracji. W ramach cyklu paneli dyskusyjnych, debat i warsztatów poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wziął udział w Forum- Młodzi Budują Demokrację, wymiana doświadczeń Młodzieżowych Rad z Województwa Pomorskiego z okazji pięciolecia Gdańskiej Rady Młodzieżowej. W ramach Forum odbyła się dyskusja na temat: jak samorządy mogą wspierać Młodzieżowe Rady Miast i Gmin.

Poseł w swoim wystąpieniu pogratulował jubileuszu radnym Gdańskiej Rady Młodzieżowej, wyrażając podziw dla ich aktywności. Aleksander Mikołaj Mrówczyński poruszył również problem braku formalnego- ustawowego usankcjonowania młodzieżowych rad powiatowych (ustawa o samorządzie gminnym reguluje tylko formułę Młodzieżowych Rad Miasta i Gmin). Wspominał również inicjatywę radnych WFS w III kadencji Rady Powiatu Chojnickiego (radnego Arkadiusza Ryczka i swoją) dotyczącą powołania Młodzieżowej Rady Powiatu Chojnickiego i swoje doświadczenia jako opiekuna tej rady, które sobie bardzo ceni i z sentymentem wspomina współpracę z młodzieżą szkół średnich powiatu, którzy byli radnymi. Niestety Młodzieżowa Rada Powiatu Chojnickiego z różnych powodów (między innymi braku wsparcia ze strony zarządu powiatu) przestała istnieć.

Aleksander Mikołaj Mrówczyński przekazał najserdeczniejsze życzenia młodzieży uczestniczącej w dyskusji, życząc im sukcesów i wytrwałości w pracy i działaniach podejmowanych przez Młodzieżowe Rady Miast i Gmin.

posel gfdgfd 2gfd 1