Inauguracja roku szkolnego 2022/2023Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

1 września poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego 2022/2023, która odbyła się z udziałem ministra edukacji i nauki, profesora Przemysława Czarnka w Kościerzynie.

Gospodarzem uroczystości było Liceum Ogólnokształcące nr 1. im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie. Podczas uroczystości, minister wyraził nadzieję, że w nadchodzącym roku szkolnym uczniowie nie będą musieli uczyć się zdalnie- Rozpoczynamy rok szkolny z wielką nadzieją, że żadna nauka zdalna nie będzie nam przeszkadzała w kształceniu naszych dzieci, naszej młodzieży w szkołach.

Po uroczystościach w Kościerzynie, goście przyjechali na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego do Wspólnoty Szkół Katolickich w Chojnicach, gdzie nowy dyrektor placówki dr. Rafał Maliszewski serdecznie witał zgromadzonych gości- ministrów Przemysława Czarnka, Marcina Horałę, wojewodę pomorskiego Dariusza Drelicha, pomorskiego kuratora oświaty Małgorzatę Bielang oraz w sposób szczególny wieloletniego nauczyciela szkoły- posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego. Gościem uroczystości był również ksiądz biskup dr. Arkadiusz Okroj.

Znamienne słowa skierował do uczniów szkoły minister: Nie jest łatwo dzisiaj młodemu człowiekowi przyznać się do tego, że jest katolikiem, kiedy każdego dnia słyszy wyłącznie atak na wszystko co chrześcijańskie. Każdego dnia widzi, że w Europie zachodniej, i niestety również w Polsce za pośrednictwem niektórych mediów, nie tylko odrzucamy wartości chrześcijańskie, ale walczy się z tymi wartościami. I to takimi metodami najbardziej brutalnymi. Dlatego gratuluję wam, że tu jesteście.

Uroczystość została uświetniona stojącym na bardzo wysokim poziomie programem artystycznym przygotowanym przez uczniów szkoły.