Marsz dla ŻyciaMarsz dla życia

Kilkaset osób uczestniczyło w XV Marszu dla Życia zorganizowanym przez Akcję Katolicką przy parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Chojnicach. Poseł na Sejm Aleksander Mikołaj Mrówczyński i liczna grupa członków i sympatyków Komitetu Terenowego Prawo i Sprawiedliwość uczestniczyła w prelekcji poświęconej ochronie życia, duchowej adopcji dziecka poczętego, Marszu oraz mszy świętej – sumie odpustowej w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

Dyrektor Human Life International-Polska, Pani Ewa Kowalewska w swojej prelekcji przedstawiła projekt realizowany w obronie życia nienarodzonych- peregrynacja Ikony Częstochowskiej przez cały świat- od oceanu do oceanu. Ikona z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej pielgrzymuje od Władywostoku, przez Europę po zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Ikona odwiedziła prawie 30 krajów, obecnie jest w Meksyku w okolicach stolicy państwa.

W trakcie homilii, ksiądz Jarosław Kaźmierczak podkreślał konieczność ochrony życia od narodzenia, do naturalnej śmierci. Zwracał uwagę na potrzebę zapoznania się z argumentami „za życiem”, które wynikają nie tylko z doktryny Kościoła katolickiego, ale z nauki filozofów, naukowców nie związanych z Kościołem.

Uczestnictwo członków i sympatyków Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Marszu dla Życia, jest żywym świadectwem naszej wiary, świadomości ochrony życia nienarodzonych i demonstracją przywiązania do nauki Kościoła katolickiego.