Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 MajaObchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W dniu 3 maja poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wziął udział w  uroczystościach obchodów 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbywały się w Brusach. Uroczysty przemarsz ze stumetrową flagą biało- czerwoną ulicami miasta, która była niesiona przez uczniów, strażaków i uczestników uroczystości był wielką atrakcją dla wszystkich.

Msza święta w intencji Ojczyzny została odprawiona w kościele parafialnym w Brusach pw. Wszystkich Świętych.

Na Rynku w Brusach z okazji przypadającego w dniu 4 maja Dnia Strażaka, uroczyście odznaczono zasłużonych ochotników z gminy Brusy. Poseł serdecznie dziękował strażakom za ich zaangażowanie w usuwanie skutków tragicznej nawałnicy w sierpniu 2017 roku.

W Chojnicach odbywały się powiatowe uroczystości obchodów święta Konstytucji 3 Maja. Posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego reprezentowała delegacja członków komitetu PiS Chojnice, Bartosz Bluma /sekretarz komitetu PiS Chojnice/, Stefan Gruźliński /radny Rady Gminy Chojnice/ i Wojciech Rolbiecki /dyrektor biura poselskiego/.

Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod pomnikiem Chrystusa Króla, Orła oraz przeszli do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski, gdzie została odprawiona uroczysta Msza święta odpustowa w intencji Ojczyzny, miasta i powiatu.

7880078777

Relacja ze strony UM Brusy:

http://www.brusy.pl/?a=22&lg=pl&id=21721