Oddanie inwestycji w CzerskuOddanie inwestycji w Czersku

22 listopada władze samorządowe miasta i gminy Czersk z burmistrzem Przemysławem Bieskiem - Talewskim na czele, uroczyście oddały do użytku trzy duże inwestycje zrealizowane na terenie gminy.

W uroczystościach wziął udział poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński, wojewoda pomorski Dariusz Drelich przedstawiciele władzy samorządowej, sołtysi i mieszkańcy oraz leśnicy.

Jako pierwsza inwestycja została otwarta droga Czersk – Klaskawa – Mosna, na odcinku Złotowo – Będźmierowice oraz Klaskawa – Mosna. Dofinansowanie tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wynosiło 1,055 mln mln co stanowiło prawie 50% kosztów inwestycji.

Drugą inwestycją, którą bardzo wspierał poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński była modernizacja boiska piłkarskiego i Orlików na czerskim stadionie. To zadanie otrzymało dofinansowanie z rządowego programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. 1,2 mln złotych zostało przekazane z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Działacze klubu bardzo dziękowali posłowi za jego zaangażowanie i pomoc w realizacji ten inwestycji.

Bardzo ważna inwestycja, która najmłodszym mieszkańcom gminy jest żłobek.  W nowym żłobku jest 115 miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Budowa została dofinansowana w ramach programu rządowego w ramach programu „Maluch +”. Koszt całkowity inwestycji to prawie 6 mln, dofinansowanie z programu 3,8 mln.

To bardzo ważne inwestycje dla lokalnej społeczności, droga, stadion, żłobek- dla każdego każda z tych inwestycji jest ważna. Cieszę się, że samorząd miasta i gminy Czersk tak wzorowo współpracuje z rządem. Dzięki temu wszyscy korzystają, a najbardziej mieszkańcy. Serdecznie gratuluję panu burmistrzowi tych inwestycji – powiedział poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński.

DSC 8621 Copy resDSC 8595 Copy resDSC 8565 Copy resDSC 8616 Copy resDSC 8715 Copy resDSC 8709 Copy resDSC 8680 Copy resDSC 8665 Copy resDSC 8768 Copy resDSC 8783 Copy res

20221122 160127 res