Odeszła sołtys sołectwa Pawłówko- LipieniceOdeszła sołtys sołectwa Pawłówko- Lipienice

Kolejna smutna wiadomość- w ciągu kliku dni odchodzi następny samorządowiec, z którym miałem ogromną przyjemność współpracować. Dzisiaj (20.03) do domu Pana odeszła wieloletnia sołtys sołectwa Pawłówko- Lipienice, Mariola Pażontka- Lipińska.

Ze śp. Mariolą znałem się wiele lat, ceniłem Ją za wielkie zaangażowanie w sprawy sołectwa, za wiarę- to m.in. sołtys zabiegała o to, aby rondo w Lipienicach nosiło nazwę świętego Jana Pawła II, aby stał na nim obelisk poświęcony temu największemu z Polaków (odsłonięcie obelisku).

Śp. sołtys bardzo starała się o remont byłej drogi krajowej 22, która częściowo znajdowała się w sołectwie Pawłówko- Lipienice. W czerwcu ubiegłego roku, spotkaliśmy się na otwarciu wyremontowanej drogi i nowego ronda. Mariola bardzo cieszyła się, że droga jest wyremontowana, że jest ścieżka rowerowa, była pełna radości, wiary w kolejne inwestycje drogowe. W tym tygodniu ma być oddana kolejna droga w "jej" sołectwie- niestety nie doczekała tego, przegrała walkę ze straszna chorobą.

Jest mi bardzo smutno, że odchodzi kolejna bliska mi osoba, z która się znałem osobiście wiele lat, z którą współpracowałem i której działania z przyjemnością mogłem wspierać. Gmina Chojnice, sołectwo straciło świetnego samorządowca.

Rodzinie zmarłej, mężowi Piotrowi, dzieciom składam najserdeczniejsze kondolencje i wyrazy współczucia.

Cześć Jej Pamięci!