Otwarcie dróg w CzłuchowieOtwarcie dróg w Człuchowie

W dniu wczorajszym (21 grudnia) Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w otwarciu czterech dróg w Człuchowie. Remonty dróg zostały dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 5,5 mln złotych.

Ulice: Kościuszki, Wyszyńskiego, Racławicka i aleja Lawendowa zmieniły zupełnie swoje oblicze- z gruntowych dróg częściowo utwardzonych płytkami typu trelinka, po remoncie te ulice mają nową nawierzchnię z kostki betonowej, są chodniki, wykonano oświetlenie i co bardzo ważne jest wykonana kanalizacja deszczowa na każdej z tych wszystkich ulic.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli samorządowcy- burmistrz Ryszard Szybajło, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk. Burmistrz Człuchowa dziękował posłowi za jego zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu środków na modernizację ulic.

Gdyby nie środki rządowe to nie udałoby się nam dzisiaj spotkać i otwierać tych inwestycji. Miasto może w ciągu roku ze swojego budżetu wydać na inwestycje około 2,5 mln złotych. Tymczasem przebudowa tylko ulicy Kościuszki, Racławickiej i Wyszyńskiego kosztowała ponad 3 miliony – mówił burmistrz Szybajło.

Jest to dla mnie radość, wiele lat mieszkałem w Człuchowie, moja żona cały czas pracuje w Człuchowie, ja jestem u siebie- powiedział poseł.

Na nowo wybudowanych drogach zastosowano najnowsze technologie. Dogoniliśmy pod tym względem Europę – podkreślał podczas uroczystości poseł Aleksander Mrówczyński.

Stoimy tutaj na rozstaju dróg wykonanych naprawdę na XXI wiek. Aż serce rośnie, że w takiej technologii budujemy. Jeszcze lat temu 10-15, zazdrościliśmy naszym sąsiadom, że tak można. Dzisiaj można u nas, przy tych technologiach można w Polsce – dodaje poseł.

OtwarcieDrog KEP03188 0OtwarcieDrog KEP03198 0OtwarcieDrog KEP03208 0OtwarcieDrog KEP03215 0OtwarcieDrog KEP03185 0

Fotografie pochodzą ze strony UM Człuchów.

ulice-czluchow.mp3

Relacje medialne:

RadioWeekend

UM-Człuchów