Otwarcie Gminnego Żłobka w CzarnemOtwarcie Gminnego Żłobka w Czarnem

31 stycznia poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w otwarciu Żłobka Gminnego w Czarnem. Gospodarzem uroczystości był burmistrz miasta i gminy Czarne Piotr Zabrocki. Żłobek powstał w ramach realizacji programu „Maluch” przy wsparciu Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza oraz Agencji Mienia Wojskowego, która nieodpłatnie przekazała budynek byłego wojskowego kasyna na ten cel.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości jako jeden z priorytetów przyjął zwiększenie dzietności wśród Polaków i odwrócenie negatywnych trendów demograficznych. Konieczne do tego są inwestycje w takie placówki jak żłobek w Czarnem.

Poseł wyraził swoją ogromną radość, gratulując burmistrzowi skończenia inwestycji, która będzie służyła najmłodszym mieszkańcom miasta i gminy Czarne. Poseł przekazał najserdeczniejsze życzenia wytrwałości w wymagającej pracy dla nauczycielek, opiekunek i całego personelu żłobka. Aleksander Mikołaj Mrówczyński powiedział również, że życzyłby sobie, żeby takie nowoczesne, samorządowe placówki powstały w Chojnicach i Człuchowie. Jako członek Komisji Edukacji i Młodzieży przy Sejmie RP uważa, że pierwszym etapem nauki, edukacji powinna być właśnie edukacja w żłobkach.

Aleksander Mikołaj Mrówczyński dokonał symbolicznego odsłonięcia tablicy pamiątkowej upamiętniającej powstanie żłobka.

Fotografie pochodzą z portalu gawex.pl

IMG 3062 143814IMG 3071 143836IMG 3092 143931IMG 3100 143940