Otwarcie punktu drive-thru, przekazanie karetkiOtwarcie punktu drive-thru, przekazanie karetki

W dniu 15 maja w obecności posła Aleksandra Mrówczyńskiego, wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, samorządowców z powiatu chojnickiego, dyrekcji Szpitala Specjalistycznego im. J.K. Łukowicza w Chojnicach oddano do użytku mobilny punk poboru wymazów „drive- thru” oraz przekazano nową karetkę pogotowia na potrzebny chojnickiego SOR-u.

To czwarty punkt poboru wymazów w województwie pomorskim. Pacjenci bez wysiadania z samochodu będą mogli poddać się procesowi poboru wymazu, jest to najbezpieczniejsza metoda i najmniej ryzykowna z punktu wiedzenia sanitarnego.

Karetka pogotowia została zakupiona ze zbiórki mieszkańców powiatu chojnickiego, przedsiębiorców oraz samorządów. Wielkie wsparcie w zdobyciu środków na wyposażenie samochodu okazał poseł Aleksander Mrówczyński, za co dziękował dyrektor szpitala Maciej Polasik.

Aleksander Mrówczyński podczas uroczystości podkreślał jak ważna jest współpraca i współdziałanie samorządów, służb oraz administracji rządowej, dzięki czemu w Chojnicach jest nowy samochód karetki pogotowia, który będzie służył mieszkańcom powiatu. Poseł dziękował wszystkim, którzy dołożyli się do zbiórki na karetkę pogotowia, mówiąc o solidarności w obliczu zagrożenia koronawirusem.

Relacja TVP Gdańsk:

TVP Gdańsk

Relacja portalu chojnice.com:

chojnice.com

 20200515 100451drive chojnice5drive chojnice4drive chojnice3drive chojniceIMG 6058