Otwarcie Sali Edukacyjnej Ognik w MiastkuOtwarcie Sali Edukacyjnej Ognik w Miastku

20 czerwca sekretarz posła Mateusz Wróblewski reprezentował posła na uroczystości otwarcia Sali Edukacyjnej „Ognik” w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 w Miastku.

Sala edukacyjna powstała w ramach rządowego programu „Bezpieczna+” i jest przeznaczona do przeprowadzania zajęć edukacyjnych dla dzieci z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa i profilaktyki. Sala została wyposażona w sprzęt strażacki i multimedialny, przy pomocy, którego strażacy będą mogli przekazać dzieciom wiedzę jak bezpiecznie zachować się w obliczu zagrożenia pożarem, jak prawidłowo przeprowadzić ewakuację z pomieszczeń zagrożonych pożarem, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem czadu. Dzieci będą mogły na filmach zobaczyć jak rozprzestrzenia się pożar, jak strażacy przeprowadzają akcje gaśnicze, itd.

W programie zajęć są przewidziane zajęcia z zakresu bezpieczeństwa na akwenach wodnych (latem i zimą), rozpalania ognisk, korzystania ze sztucznych ogni, zachowania się w trakcie burzy,  niebezpieczeństwa związanego z tlenkiem czadu.

Sala w Miastku, jest trzecią salą edukacyjną w województwie pomorskim w zbudowaną w ramach programu „Bezpieczeństwo+”.

Sekretarz w imieniu posła przekazał uczestnikom uroczystości list.

list-Ognik.pdf

ognik 2ognik 3