Otwarcie wyremontowanych ulicOtwarcie wyremontowanych ulic

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński w dniu 6 listopada wziął udział w uroczystym otwarciu wyremontowanych ulic w Człuchowie. Zadanie zostało dofinansowane z rządowego programu wsparcia samorządów- Fundusz Dróg Samorządowych.

Dzięki wsparciu rządowemu udało się pozyskać ponad 1,5 mln złotych, cała inwestycja pochłonęła około 3,5 mln. Samorząd miasta Człuchów dzięki temu programowi mógł wyremontować ulice Chrobrego, Moniuszki, Chopina i Słoneczną. Inwestor wykonał kompleksowy remont całej infrastruktury podziemnej, położono nową nawierzchnię i wykonano kompleksowe odwodnienie wraz z kanalizacją deszczową. Ta inwestycja przez długie lata będzie służyć mieszkańcom Człuchowa.

Poseł podczas uroczystości otwarcia nawiązał do istoty programu: - Dziś jest łatwiej o te środki. Dziś na pomorskie mamy w funduszu 280 milionów i oby tylko samorządowcy mieli środki na wkłady własne – mówił Mrówczyński. Miasto Człuchów zabiega teraz w Warszawie o pieniądze na budowę obwodnic miasta. Nowe drogi miałaby omijać Człuchów od wschodu, południa i zachodu.

otwacie-czluchow.mp3 Screenshot 2019 11 10 KONIEC REMONTU CHROBREGO I ULIC PRZYLEGYCH Czuchow

Fotografie pochodzą ze strony UM Człuchów