Piknik w KielniePiknik  w Kielnie

W miejscowości Kielno, w powiecie wejherowskim z udziałem premiera rządu RP Mateusza Morawickiego w niedzielę 7 lipca odbył się Wakacyjny Piknik Bezpieczeństwa.
Poseł Aleksander Mrówczyński uczestniczył w spotkaniu premiera z uczestnikami pikniku i mieszkańcami powiatu wejherowskiego.
Podczas konferencji prasowej premier rządu poinformował, że Polacy złozyli już ponad 1,5 mln wniosków o wypłatę świadczenia 500+ na pierwsze dziecko. - Bardzo się cieszę, że cały program 500+ na pierwsze dziecko przebiega tak sprawnie od strony organizacyjnej i administracyjnej. Mamy już ponad półtora miliona wniosków. Tutaj widzę mnóstwo uśmiechów i radości. Bardzo się z tego cieszę, bo to jest sedno naszego programu, aby dzieci miały jeszcze bardziej beztroskie życie, a rodzice mogli poświęcić więcej czasu i środków na wychowanie swoich pociech - mówił szef rządu.
Rodzina powinna być fundamentem rozwoju. Chcemy żeby Polską rządziły rodziny, nie jak dawniej było rody magnackie czy inne, tylko właśnie rodziny.