Polski Ład- Fundusz Inwestycji StrategicznychPolski Ład- Fundusz Inwestycji Strategicznych

25 października, premier Mateusz Morawiecki ogłosił ogólne ramy, kwoty przekazane na zadania w poszczególnych województwach, jakie zadania wsparto z pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Fundusz Inwestycji Strategicznych. W województwie pomorskim są to środki na poziomie 1,2 mld złotych.

W chojnickim Centrum Innowacyjno- Wdrożeniowym o godzinie 11.30 poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wraz z wicewojewodą pomorskim, Mariuszem Łuczykiem przekazali informacje o wspartych zadaniach z powiatów chojnickiego i człuchowskiego. Zgromadzeni samorządowcy z obu powiatów otrzymali symboliczne czeki z nazwami zadań i kwotami dofinansowania. Samorządy z powiatu chojnickiego otrzymają ponad 60 mln na wsparcie zadań infrastrukturalnych, budowy dróg, żłobków, wodociągów, itd. Samorządy powiatu człuchowskiego otrzymają ponad 57 milionów na inwestycje. Bardzo ważne i szczególnie podkreślane przez posła było to, że rząd Zjednoczonej Prawicy dba o zrównoważony rozwój Polski "powiatowo- gminnej". Małe samorządy których nie stać na samodzielne sfinansowanie dużych, ważnych inwestycji otrzymywały relatywnie większe wsparcie niż bogate gminy i powiaty. To bardzo ważne z punktu widzenia wyrównywania szans mieszkańców wykluczonych komunikacyjnie, mających utrudniony dostęp do edukacji, kultury, etc. Dowodem realizacji tej doktryny jest wsparcie rządowymi pieniędzmi gminy Konarzyny, która otrzymała prawie 8 milionów złotych na trzy zadania. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców jest to na pewno jeden z najwyższych wskaźników w województwie pomorskim.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński z satysfakcją przekazał informację o uzyskanych dotacjach, nie ukrywam, że zabiegałem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o wsparcie zadań w najbliższych memu sercu powiatach- człuchowskim i chojnickim, ale również powiat bytowski jest zawsze w mojej pamięci i samorządowcy z tego powiatu mogą liczyć na moją pomoc- powiedział poseł.

Zgromadzeni samorządowcy dziękowali posłowi za jego zaangażowanie i lobbing na rzecz zgłoszonych przez nich projektów. To dzięki wsparciu rządowemu, w Chojnicach powstanie żłobek samorządowy dla 100 dzieci, w Brusach będzie budowana pełnowymiarowa hala sportowa, powstanie obwodnica Czarnego, a w Konarzynach m.in. będzie budowana sieć wodno- kanalizacyjna, w Człuchowie powstanie nowe przedszkole, a w Bielski świetlica wiejska . Mieszkańcy obu powiatów zyskają wiele kilometrów nowych i wyremontowanych dróg i ścieżek rowerowych. Poprawi się bezpieczeństwo i komfort dojazdów do pracy, szkoły oraz lekarza.

Polski Ład wspiera polskie samorządy!

Relacja video: Chojnice.TV

tytuowa 2 chojnicki res28 Powiat Chojnicki7 Chojnice res1 Brusy res3 Czersk res2 Chojnice res6 Konarzyny res5 Konarzyny res4 Konarzny restytuowa 3 czuchowski res12 Powiat Czuchowski res8 Czuchow res2 Czarne res1 Czarne res4 Debrzno res3 Czuchow res7 Koczaa res6 Koczaa kopia res5 Koczaa res10 Przechlewo res9 Przechlewo res11 Rzeczenica res