Prezydent Andrzej Duda w CzłuchowiePrezydent Andrzej Duda w Człuchowie

8 stycznia w Człuchowie gościł prezydent Andrzej Duda. Gospodarzem spotkania był burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło. Poseł Aleksander Mrówczyński był niezwykle zaangażowany w przygotowane i zorganizowanie wizyty prezydenta.

Punktualnie o godzinie 17.00 w sali widowiskowo sportowej gimnazjum w Człuchowie burmistrz Człuchowa przywitał dostojnego gościa, dziękując za przybycie.

Prezydent Andrzej Duda, przywitał wszystkich gości w sposób szczególny zwracając się do mieszkańców, którzy mimo nienajlepszej pogody przybyli na spotkanie. Andrzej Duda powiedział, że bywał w Człuchowie i okolicach jako harcerz oraz młodzieniec podróżując autostopem przez Polskę. Przytoczył również dramatyczną historię miasta, które było w przeszłości dwukrotnie prawie całkowicie strawione przez pożary. Mówił również o trudnych losach mieszkańców Człuchowa, którzy osiedlili miasto po zakończeniu wojny; Ukraińcy, Łemkowie budowali to miasto, pracowali tutaj, wychowywali dzieci.

Prezydent dziękował mieszkańcom Człuchowa, za to, że pozostali w Polsce, że tutaj pracują, że wychowują dzieci, że przyczyniają się do rozwoju miasta, powiatu, Polski.

Prezydent powiedział o podpisanej w dniu dzisiejszym (08.01) ustawie o Narodowej Strategii Onkologicznej, która ma służyć budowie bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków i ochronie zdrowia. Niestety choroby onkologiczne zbierają ogromne żniwo i dotykają wielu polskich rodzin. Ustawa ma zapewnić profilaktykę, badania przesiewowe w celu uniknięcia leczenia skutków raka.

Po oficjalnym wystąpieniu kierowanym do zgromadzonych prezydent podszedł do zgromadzonych mieszkańców i formule otwartej rozmawiał z każdym chętnym.

Po zakończeniu spotkania w Sali widowiskowo sportowej prezydent Andrzej Duda, udał się do ratusza, gdzie spotkał się z samorządowcami z Człuchowa oraz Chojnic członkami stowarzyszeń działających w powiecie człuchowskim.

Całe wystąpienie prezydenta:

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/art,618,wystapienie-prezydenta-rp-podczas-spotkania-z-mieszkancami-czluchowa.html

Relacja TVP Gdańsk:

https://gdansk.tvp.pl/40768625/prezydent-andrzej-duda-z-wizyta-w-czluchowie

Relacja Radio Weekend:

https://weekendfm.pl/?n=75826&czluchow_-dziekuje_za_trud_ze_nie_wyjechaliscie_za_granice_ze_chcecie_tu_byc_prezydent_andrzej_duda_z_wizyta_w_czluchowie

1920xUMzDSC00301