Rządowy Fundusz Rozwoju DrógRządowy Fundusz Rozwoju Dróg

16 lutego zostały ogłoszone wyniki konkursu na dofinansowanie inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński w dniu dzisiejszym (18.02) oficjalnie zaprezentował wyniki naboru wniosków dla jednostek samorządu terytorialnego z powiatów człuchowskiego i chojnickiego.

Konferencja prasowa z udziałem wicewojewody pomorskiego Mariusza Łuczyka, samorządowców, wójta gminy Rzeczenica Marcina Szulca, przewodniczącego Rady Gminy Rzeczenica Krzysztofa Szadziewicza oraz wiceprzewodniczącego Mariana Greczyło, odbyła się w miejscowości Brzezie w gminie Rzeczenica. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo, to właśnie w Brzeziu jest budowana obwodnica w ciągu DK 25, w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Poseł przekazał informacje o dofinansowanych zadaniach z budżetu państwa. To ogromne wsparcie dla samorządów, które przy współfinansowaniu inwestycji z pieniędzy rządowych są w stanie wykonywać bardzo ważne dla mieszkańców inwestycje.

Z gmin powiatu człuchowskiego najwyższe wsparcie otrzymała gmina miejska Człuchów- inwestycje drogowe w tej gminie zostaną dofinansowane kwota ponad 1,2 mln złotych.

W powiecie chojnickim 10,5 mln trafi do gminy Brusy, prawie 5 mln do miasta Chojnice, prawie 3 mln do Czerska, a ponad 800 tysięcy do gminy Chojnice. Inwestycje powiatowe otrzymały wsparcie ponad 3 mln złotych.

relacje medialne:

radio weekend

powiat czuchowskigmina Czarnegmina Czuchowgmina Debrznogmina Przechlewogmina Rzeczenicamiasto Czuchowpowiat chojnickigmina Czerskgmina Chojnicemiasto Chojnicegmina Brusy1