Spotkanie wyborcze - wybory do PESpotkanie wyborcze - wybory do PE

W dniu dzisiejszym /27.05/ w chojnickim CEW-ie odbyło się spotkanie zorganizowane przez biuro poselskie Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego z posłanką do Parlamentu Europejskiego Anną Fotygą oraz posłanką na Sejm RP Dorota Arciszewską Mielewczyk. Ponad 60 mieszkańców powiatu chojnickiego uczestniczyło w spotkaniu z kandydatkami do Parlamentu Europejskiego w nadchodzących wyborach.

Eurodeputowana Anna Fotyga przedstawiła zgormadzonym uczestnikom spotkania wyborczego główne założenia programu Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach oraz przedstawiła zarys swoje pracy w instytucjach unijnych i politykę głównych państw Unii wobec pozostałych członków wspólnoty. Największe państwa UE, najbogatsze, narzucają swoją agendę wszystkich państwom członkowskim, wykorzystując swoją pozycję gospodarczą. Niemcy i Francja celują w takich działaniach. Próbują ograniczać role USA jako największego sojusznika Polski, od lat prowadzona jest polityka wypychania Stanów Zjednoczonych z Europy. A bez siły militarnej i gospodarczej USA Europa jest słaba.

Eurodeputowana uspokoiła też uczestników spotkania, że wprowadzane agendy, szczególnie te dotyczące tzw. Zielonego Ładu zaczynają być rewidowane i najprawdopodobniej ich wdrożenie nie będzie tak szybkie jak planowano. Chojniczanie szczególnie obawiają się ograniczeń dotyczących samochodów spalinowych, ETS2, czy zakaz ogrzewania gazem gospodarstw domowych. Urzędnicy unijni coraz bardziej ingerują w nasze życie prywatne, mówią nam czym mamy jeździć, jakie kotły w domu używać, co jeść etc. nie takiej unii chcieliśmy, padały głosy z sali.

Dorota Arciszewska Mielewczyk przedstawiła stanowisko Prawa i Sprawiedliwości wobec polityki migracyjnej Unii. Bardzo wielu z państwa było zagranicą, macie swoje rodziny, wiecie do czego doprowadziła bezmyślna i bezrefleksyjna polityka migracyjna Niemiec czy Szwecji. Ludzie boją się wyjść wieczorem z domów, w Sztokholmie są zamknięte dla Szwedów dzielnice, opanowane przez muzułmańską większość.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński podsumował spotkanie- tylko silni i doświadczeni deputowani będą walczyć w PE o interesy Polski, o naszą Ojczyznę i jej tożsamość.

IMG 20240528 WA0044IMG 20240528 WA0039IMG 20240528 WA0027IMG 20240528 WA0023