Spotkanie z Komendantem Wojewódzkim PolicjiSpotkanie z Komendantem Wojewódzkim Policji

1 października, poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w spotkaniu z Komendantem Wojewódzkim Policji generałem Andrzejem Łapińskim. Spotkanie odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
Poseł od ponad roku zabiega o budowę nowej komendy dla KPP w Chojnicach. Obecnie użytkowany kompleks budynków przy ulicy Warszawskiej w Chojnicach jest od dłuższego czasu zbyt mały na potrzeby komendy powiatowej. Wstępnie została wybrana lokalizacja dla nowego budynku komendy (przy ulicy Kościerskiej), konieczne jest jednak podjęcie konkretnym działań na poziomie wojewódzkim i ministerialnym. Rozmowy z generałem Andrzejem Łapińskim odbywały się w towarzystwie Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Piotra Sochy (KPP w Chojnicach miałaby przekazać część użytkowanych budynków w bezpośrednim sąsiedztwie PSP przy ulicy Gdańskiej na potrzeby OSP Chojnice).
Poseł uzyskał pełne wsparcie i deklarację pomocy ze strony obu komendantów w staraniach o budowę nowej komendy dla chojnickiej Policji.