Spotkanie z prezesem Jarosławem KaczyńskimSpotkanie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim

15 stycznia, ponad dwustu działaczy Prawa i Sprawiedliwości na Pomorzu uczestniczyło w spotkaniu prezesem Jarosławem Kaczyńskim, które odbyło się w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. W spotkaniu wzięli udział posłowie i samorządowcy. Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński również wziął dział w zamkniętym dla mediów spotkaniu.

Prezes Jarosław Kaczyński wspólnie z działaczami partii analizował sytuację na Pomorzu w kontekście wyborów samorządowych, które odbędą się w listopadzie 2018 roku.

Po spotkaniu, na konferencji prasowej szef partii powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość będzie dążyło do zmiany ordynacji wyborczej mającej na celu miedzy innymi ograniczenie liczby kadencji do dwóch, osób sprawujących funkcje jednomandatowe, czyli wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. Jest to postulat wielokrotnie podnoszony przez Polaków, którzy są świadomi ile patologii niesie za sobą władza samorządowa sprawowana przez kilka kadencji, obserwują negatywne zjawiska w samorządach w praktycznie całej Polsce. Kolejnym proponowanym novum w organizacji samych wyborów i liczenia głosów przez obwodowe komisje wyborcze mają być między innymi przeźroczyste urny wyborcze oraz kamery rejestrujące działania komisji.

Postulaty dotyczące organizacji wyborów, przebiegu liczenia głosów powstały na bazie doświadczeń Ruchu Kontroli Wyborów, który był bardzo aktywny podczas wyborów prezydenckich i parlamentarnych w 2015 roku. Ogromna rzesza członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości pracowała w obwodowych komisjach wyborczych jako członkowie komisji i mężowie zaufania, co z pewnością przyczyniło się do zwycięstwa Andrzeja Dudy i samodzielnych rządów Prawa i Sprawiedliwości.

gdansk 15 01 2017 1

gdansk 15 01 2017 2

gdansk 15 01 2017 3