Spotkanie z samorządowcami w SłupskuSpotkanie z samorządowcami w Słupsku

W środę 6 marca z inicjatywy posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego z udziałem wicewojewody pomorskiego Mariusza Łuczyka, w Słupsku odbyło się spotkanie z samorządowcami z powiatów słupskiego, lęborskiego, człuchowskiego, bytowskiego oraz chojnickiego.

Podczas spotkania poseł i wicewojewoda zaprezentowali prawie 80 samorządowcom szczegóły programów rządowych kierowanych do „Polski powiatowo- gminnej”. Najważniejszym z tych programów jest program Funduszu Dróg Samorządowych- wsparcia samorządów w modernizacji i remontach dróg lokalnych /powiatowych i gminnych/. Regulamin Funduszu pozwala nawet na 80% dofinansowanie inwestycji /w zależności od zasobności samorządu/. Kolejnym równie ważnym programem jest program Czyste Powietrze- kierowany do wszystkich mieszkańców Polski, właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą wymienić źródło ciepła na wyższej klasy, ekologiczne oraz poddać termomodernizacji budynek. Dofinansowanie inwestycji może sięgać na 90% kosztów kwalifikowanych w zależności od dochodu na mieszkańca gospodarstwa domowego. Bardzo ważnym programem wsparcia Polaków, jest program wspierania budownictwa komunalnego. Beneficjentem programu są samorządy, które otrzymają rządowe wsparcie finansowe na budowę tanich w eksploatacji i utrzymaniu mieszkań komunalnych.

Samorządowcy mieli bardzo wiele pytań do ekspertów, którzy przybyli na spotkanie zorganizowane przez posła Aleksandra Mrówczyńskiego. Świadczy to o dużym zainteresowaniu włodarzy programami rządowymi, które są wdrażane.

Resized 20190306 110747 3507Resized 20190306 111653 8638