Konferencja prasowa- "Rodzice, macie wybór!"Konferencja prasowa- "Rodzice, macie wybór!"

 

W dniu 3 marca, odbyła się konferencja prasowa Pana posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego. Konferencja prasowa pod hasłem: "Rodzice, macie wybór!" dotyczyła zmiany ustawy o systemie oświaty. Posłowie Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość na prośbę Pani minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, w swoich okręgach spotkali się z przedstawicielami mediów i przedstawili główne założenia zmiany ustawy o systemie edukacji. Zmiana ustawy została przegłosowana w Sejmie RP w dniu 29 grudnia 2015 roku i przywraca system rozpoczęcia nauki przez dzieci w pierwszej klasie szkoły podstawowej w wieku 7 lat. Rodzice mają wybór- jeśli chcą, żeby ich 6-cio letnie dziecko rozpoczęło naukę w szkole podstawowej, po spełnieniu warunków określonych w ustawie.

Pan poseł zaprasza rodziców do swojego biura poselskiego, wyjaśni wątpliwości rodziców w sprawie rozpoczęcia nauki przez dzieci w szkołach podstawowych.

Pani Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przygotowała list do parlamentarzystów:

list-minister-zalewskiej-szesciolatki.pdf

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało poradnik dla rodziców dzieci, które mają rozpocząć edukację szkolną, lub rozpoczęły edukację w wieku 6 lat.

https://men.gov.pl/pdr

Zapis konferencji prasowej, przygotowany przez zespół Chojnice.tv:

http://chojnice.tv/wideo-2262-Poseł_Aleksander_Mrówczyński_o_zmianach_w_podstawowej_oświacie