WakacjeWakacje

Szanowni Nauczyciele, droga Młodzieży i Dzieci,

rozpoczęły się wakacje, czas odpoczynku i relaksu, nowych przyjaźni, zdobywania nowych umiejętności na obozach, wyjazdów z rodzicami na wczasy. Druga połowa tego semestru była wyjątkowa, nigdy w historii szkolnictwa w Polsce, ale i na świecie nie było nauczania zdalnego na tak wielką skalę. Pandemia koronowirusa, zmusiła ministra edukacji żeby zarządzić zdalne nauczanie ze względów bezpieczeństwa dla uczniów i nauczycieli. Ten system nauczania wymagał bardzo wiele wysiłku od nauczycieli, od uczniów, ale również wymagał wielkiego zaangażowania rodziców w pracę z dziećmi. Dziękuję nauczycielom za ich trud, dziękuję rodziców, za to, że wspierali nauczycieli i pomagali swoim pociechom w tym trudnym czasie zdalnej nauki. Dziękuje również młodzieży licealnej oraz szkół ponadpodstawowych, dzieciom ze szkół podstawowych za Waszą pracę i naukę.

Mam wielką nadzieję, że we wrześniu uczniowie wrócą do szkół i będziemy uczyli się znowu w klasycznym, stacjonarnym systemie, który na pewno jest bardziej wydajny i efektywny. Mam świadomość, że część materiału będzie musiała zostać powtórzona, utrwalona, ze względu na zdalne nauczanie.

Życzę wszystkim nauczycielom, pedagogom, pracownikom obsługi i administracji odpoczynku, który da siły do pracy w nadchodzącym roku szkolnym. Niech ten sezon urlopowy da wszystkim należny odpoczynek i możliwość zregenerowania sił.

Uczniom życzę bezpiecznych wakacji, wielu nowych przyjaźni, nowych, ciekawych pasji i umiejętności. W miarę możliwości poznawajcie naszą piękną Polskę podczas wypadów rodzinnych.

Do zobaczenia we wrześniu na uroczystościach w Dolinie Śmierci w Chojnicach, gdzie co roku modlimy się w intencji pokoju, ofiar II wojny światowej rozstrzelanych prze Niemców w dolinie oraz polecamy opiece Pana nauczycieli, uczniów i rozpoczynający się rok szkolny.

Aleksander Mikołaj Mrówczyński, poseł na Sejm RP