Wicepremier Jacek Sasin w MiastkuWicepremier Jacek Sasin w Miastku

W sobotę (17 czerwca) w wypełnionym po brzegi miasteckim kinie odbyło się spotkanie z wicepremierem, ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem. Spotkanie na zaproszenie posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego (prezesa Zarządu Okręgu 63 Chojnice) zorganizowały miasteckie struktury Prawa i Sprawiedliwości z wicewojewodą pomorskim Mariuszem Łuczykiem na czele. W spotkaniu wzięli udział, mieszkańcy powiatów bytowskiego, człuchowskiego, chojnickiego, kościerskiego i kartuskiego.

Jacek Sasin wspominał okres, kiedy pracował ze śp. profesorem Lechem Kaczyńskim. Osobą, która była bardzo wrażliwą na problemy ubogich i zauważała wielką niesprawiedliwość jaką niosła za sobą konsekwencje liberalnej polityki i tzw. reformy Balcerowicza, która doprowadziła do milionów tragedii ludzkich. Bankrutujące zakłady pracy, szalejące bezrobocie, brak jakiejkolwiek nadziei dla pracowników PGR ów, tak wyglądała Polska schyłku lat 80- tych i 90- tych.

Premier Jacek Sasin podsumowywał 8 lat rządów Zjednoczonej Prawicy, przypominając jak wyglądała Polska za naszych poprzedników – bezrobocie, zakupy na zeszyt, wykluczenie komunikacyjne, wykluczenie w dostępie do usług medycznych, szkół, bardzo powolny rozwój prowincji, miejscowości dalej oddalonych od dużych aglomeracji miejskich.

Dzisiaj, kiedy spojrzymy na ten okres 8 lat, to możemy powiedzieć, że to jest bezprecedensowy okres bogacenia się Polaków, całego społeczeństwa, nie tylko tych, którzy w poprzednich dziesięcioleciach zbijali fortuny, kosztem pozostałej części społeczeństwa, ale wszystkich Polaków, zwykłych polskich rodzin, niezależnie od tego, czy są to młodzi ludzie, którzy nie płacą do 26 roku życia podatku, czy są to dzieci i ich rodzice, którzy korzystają z programu 500+, czy wreszcie seniorzy, którzy korzystają z naszych programów emerytalnych – podsumował premier Jacek Sasin.

W trakcie swojego wystąpienia poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński podziękował premierowi Jackowi Sasinowi za jego słowa i wizytę w Polsce „powiatowo – gminnej”, dziękując za 8 lat ciężkiej pracy, zapewniając o ciężkiej pracy i zaangażowaniu struktur w nadchodzących wyborach.

Relacje medialne:

PR 24

PAP

Radio Koszalin

20230617 161501 res20230617 151912 res20230617 151931 res