Wybory do PE podsumowanieWybory do PE- podsumowanie

Szanowni Państwo, chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się w kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Chcę podziękować tym wszystkim Państwu, którzy roznosiliście ulotki naszych kandydatów, wywieszaliście bannery, kleiliście plakaty, przekonywaliście znajomych, koleżanki i kolegów w pracy, członków rodzin do głosowania na naszych kandydatów.

Składam podziękowania tym wszystkim, którzy oddali głos na kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo ważne jest, że Polacy poszli do wyborów i uczestniczyli w głosowaniu. To największy sukces wszystkich kandydatów, którzy stratowali w tych wyborach. Nienotowana dotychczas frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego świadczy o tym, że Polacy chcą korzystać z prawa do głosowania i uczestniczyć w budowaniu demokracji, czego warunkiem koniecznym jest udział w wyborach. Ogromny progres frekwencji względem wyborów do Pe z 2014 roku, świadczy o tym, że demokracja w Polsce ma się bardzo dobrze. Dziękuję za Państwa udział w wyborach.

Te wybory zakończyły się, dla Prawa i Sprawiedliwości spektakularnym sukcesem, jakiego nigdy wcześniej nie osiągnęliśmy- ponad 45% procent głosów w skali kraju, co przełożyło się na 27 mandatów dla naszych kandydatów. Z naszego okręgu- pomorskiego z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości reprezentować nas będzie Anna Fotyga, która została po raz kolejny wybrana do PE.

W powiecie chojnickim kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zdobyli prawie 47% oddanych w wyborach głosów i pokonali kandydatów KE /Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowoczesna, itd./, która zdobyła prawie 40% głosów. W liczbach bezwzględnych najwyższe poparcie uzyskała Ana Fotyga /7891 głosów/ , drugie miejsce zdobyła Magdalena Adamowicz /KE/, która uzyskała 7724 głosy, na trzecim miejscu znalazł się Jarosław Sellin kandydat PiS z 3867 głosami. We wszystkich gminach powiatu chojnickiego zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, wyjątkiem jest gmina miejska Chojnice, gdzie wygrali kandydaci Koalicji Europejskiej.

Aleksander Mikołaj Mrówczyński

Poseł na Sejm RP

Szczegółowe wyniki i analiza wyników wyborów okręgu 26 Słupsk w tabelach poniżej.

progres-powiaty.pdf

porownanie-wynikow.pdf