Życzenia dla uczniów i nauczycieliŻyczenia dla uczniów i nauczycieli

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkół. Mam nadzieję, że wracacie do nauki wypoczęci po wakacjach, pełni sił i pozytywnej energii. Dla wielu z Was nowy rok szkolny oznacza kolejny etap w edukacji- część z Was- najmłodsi zaczyna naukę w „prawdziwej szkole”, starsi zaczynają naukę w szkołach średnich. To na pewno będzie dla Was nowe doświadczenie.

Rok szkolny 2017/2018 to rok reformy szkoły- powrotu do sprawdzonego systemu edukacji- 8 lat szkoły podstawowej, 3 lata szkoły branżowej lub 4 lata liceum, albo 5 lat technikum zawodowego. Reforma obiecywana przez Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej właśnie się materializuje i wchodzi w życie- Polacy oczekiwali likwidacji gimnazjów, nieudanego eksperymentu na polskiej szkole. Już w ubiegłym roku szkolnym zniesiono obowiązek szkolny dla sześciolatków- wielu Polaków oczekiwało tego.

Najserdeczniejsze życzenia kieruję do nauczycieli, pedagogów. Wiem jak ciężka, niedoceniania, ale przede wszystkim bardzo odpowiedzialna praca. Odpowiadacie za naszą przyszłość, za nasze dzieci i młodzież. Rodzice z wielką ufnością przekazują Wam swoje dzieci- nie zawiedźcie ich.

Szczególne życzenia kieruję do najmłodszych, do siedmiolatków, którzy rozpoczynają swoją edukację w pierwszej klasie. Drogie dzieci, jesteście na początku ścieżki nauki, na początku będziecie musieli poznać szkołę, nauczycieli, nowe koleżanki i kolegów, aby później z radością i przyjemnością chodzić do szkoły i poznawać świat. Nauczyciele będę Wam przekazywali wiedzę o naszej Ojczyźnie, języku, uczyć rachunków, piosenek, będziecie się bawić, zawiążą się Wasze przyjaźnie, które nierzadko przetrwają całe lata. Z całego serca Wam życzę, aby nowy etap w Waszym życiu- rozpoczęcie nauki w szkole był dla Was jak najlepszym doświadczeniem i efektywnie wykorzystanym czasem. Pamiętajcie uczycie się dla siebie!

Poseł na Sejm RP

Aleksander Mikołaj Mrówczyński