Zarząd Okręgu 26 w ChojnicachZarząd Okręgu 26 w Chojnicach

W dniu 16 marca w Chojnicach na zaproszenie posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego, gościł Zarząd Okręgu 26 Prawo i Sprawiedliwość z panią prezes poseł Jolantą Szczypińską na czele.

W spotkaniu z mediami, które odbyło się w Biurze Poselskim posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego wzięli udział: prezes zarządu, dwóch wiceprezesów (wicewojewoda Mariusz Łuczyk, poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński) oraz sekretarz zarządu, radny Rady Miasta Słupsk Robert Kujawski.

Członkowie zarządu przekazali przedstawicielom mediów chojnickich informację dotyczące planowej zmiany ordynacji wyborczej z kluczową i oczekiwaną przez Polaków zmianą dotyczącą ograniczenia ilości sprawowanych kadencji do maksymalnie dwóch dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zarząd przedstawił argumentacją za zmianami, podając konkretne przykłady  patologii w samorządach wynikających  z wieloletniego sprawowania władzy przez te same osoby.

Prezes, poseł Jolanta Szczypińska podkreślała, że Prawo i Sprawiedliwość do wyborów w roku 2015 szło z hasłem ograniczenia liczby kadencji w swoim programie wyborczym, który przekonał większość Polaków. Komitety Terenowe okręgu 26 podejmują działania przygotowujące partię do wyborów samorządowych w roku 2018.

IMG 3389IMG 3392

Relacja zespołu ChojniceTV:

http://chojnice.tv/wideo-3086-Konferencja_prasowa_pos%C5%82%C3%B3w_PiS_Jolanty_Szczypi%C5%84skiej_i_Aleksandra_Mr%C3%B3wczy%C5%84skiego