74. Rocznica Powstania Warszawskiego!74. Rocznica Powstania Warszawskiego!

W środę, 1 sierpnia 2018 r., w 74. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, z inicjatywy członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości Komitetu w Chojnicach, została odprawiona w miejscowości Silno (gmina Chojnice), uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Proboszcza Wojciecha Klundera, ku pamięci i czci w intencji Powstańców Warszawskich oraz ofiar niemieckiej pacyfikacji Warszawy i śp. Ks. Stefana Lechczyńskiego. 

Silno to niezwykle piękna i wspaniała miejscowość, w której wieloletnim proboszczem w okresie komunistycznej PRL był śp. Ks. Stefan Lechczyński, uczestnik Powstania Warszawskiego!

Po zakończeniu Mszy Świętej, zostały złożone kwiaty na grobie śp. Ks. Stefana Lechczyńskiego, m.in. przez Posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego, przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego. Po uroczystym złożeniu kwiatów, nastąpiła modlitwa i okolicznościowe przemówienie, wygłoszone przez Posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego, które zakończyło się trzykrotnym zawołaniem: Cześć i Chwała Bohaterom!

20180801 184737