25-lecie KLO w Brusach25- lecie KLO w Brusach

Dnia 23 września w Brusach, odbywały się uroczystości obchodów 25-lecia Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w Brusach. Posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego reprezentowali sekretarz posła Mateusz Wróblewski i asystent społeczny posła Marek Rodzeń.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Brusach, której przewodniczył ksiądz prałat Zdzisław Wyrwicki. Następnie nauczyciele, uczniowie, absolwenci oraz zaproszeni goście przeszli do szkoły gdzie rozpoczęły się dalsze uroczystości.

Podczas uroczystości w szkole absolwenci KLO opowiadali o swoich latach nauki w szkole średniej i o tym, że podczas dalszej nauki nigdy nie wstydzili się języka kaszubskiego ani tego, że pochodzą z Kaszub. Tu odkrywaliśmy swoją tożsamość zgodnie mówili absolwenci.
Dyrektor placówki Zdzisław Łomiński mówił, że aktualnie Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące przeżywa trudne czasy i coraz mniej młodzieży chce się zapisywać do KLO w Brusach, ale ma nadzieję, że kryzys minie i uczniowie znowu będą chcieli uczyć się w Kaszubskim Liceum.

W imieniu posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego list do uczestników uroczystości przeczytał asystent Marek Rodzeń (nauczyciel KLO), a sekretarz posła wręczył okolicznościowy upominek oraz kwiaty.

Zyczenia-KLO-Brusy.pdf