3 mln dla Modraka3 mln dla Modraka

Kolejne wsparcie z budżetu ministerstwa dla kompleksu sportowo – treningowego BNN Modrak. Dzięki aktywnemu wsparciu posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego gmina miejska Chojnice uzyskała 3 mln na rozbudowę kompleksu.

Środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki zostały przyznaje w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej 2022, którego celem jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów ekstraklasy i I ligi. Prawie 115 mln trafiło do 29 podmiotów w całej Polsce - lista.

Modrak po raz drugi otrzymuje wsparcie na modernizację – w lipcu 2021 roku w ramach programu Sportowa Polska prawie milion złotych pieniędzy z ministerstwa trafiło na wymianę nawierzchni boiska – informacja.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogłem wspierać plany działaczy MKS Chojniczanka i chojnickie dzieci i młodzież będą miały świetne warunki do trenowania. To bardzo ważne, aby uczniowie mogli bezpiecznie trenować, mieć warunki do rozwoju i trafić do pierwszego składu Chojniczanki, przekazał poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński po ogłoszeniu wyników konkursu.