79. rocznica wybuchu II wojny światowej79. rocznica wybuchu II wojny światowej

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wziął udział w uroczystościach obchodów 79. rocznicy II wojny światowej zorganizowanych przez władze samorządowe w Chojnicach.

1 września o godzinie 12.00 poseł, delegacje władz samorządowych, stowarzyszeń, szkół i urzędów złożyły kwiaty pod pomnikiem ofiar faszyzmu hitlerowskiego.

W dniu 2 września przedstawiciele biura poselskiego reprezentowali posła i uczestniczyli w uroczystościach patriotyczno- religijnych w Krojantach. 2 września 1939 roku ułani z 18. Pułku Ułanów Pomorskich dokonali udanej szarży kawaleryjskiej na zmechanizowane oddziały niemieckie. Podczas szarży poległ między innymi dowódca pułku płk. Kazimierz Mastalerz. Co roku w Krojantach odbywają się uroczystości patriotyczno- religijne ku pamięci ofiar żołnierzy poległych w walce z niemieckim agresorem.

3 września o godzinie 17.00 w Dolinie Śmierci odbyły się uroczystości patriotyczno- religijne. Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem JE Biskupa diecezjalnego pelplińskiego Ryszarda Kasyny zgromadziła władze samorządowe, uczniów, nauczycieli, poczty sztandarowe.

Podczas Mszy świętej modlono się w intencji ofiar zamordowanych w Dolinie Śmierci, oraz w intencji uczniów i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny.