Dzień Flagi Rzeczypospolitej PolskiejDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W dniu 2 maja od 12 lat jest w Polsce obchodzony Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W Chojnicach obchody Dnia Flagi po raz drugi zorganizowało Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego i Komitet Terenowy Prawa i Sprawiedliwości Chojnice.

Uroczystości uświetnił występ zespołu pieśni i tańca „Kaszëbe”. Artyści rozpoczęli swój występ od pieśni o fladze- Jedna barwa czerwona jak wino, druga biała jak spadły dziś śnieg… . Później zaprezentowali polskie pieśni, które od lat towarzyszyły naszym rodakom w chwilach smutku, radości i wielkich zwycięstw. Marsz, marsz Polonia, Polskie kwiaty, My, Pierwsza Brygada te pieśni między innymi śpiewano dzisiaj na Starym Rynku w Chojnicach. Pojawił się również najbardziej polski z tańców- melodia poloneza.

Na Starym Rynku, wystąpił również pan Franciszek Gemba, działacz Solidarności Rolników Indywidualnych z Ogorzelin, który wspominał jak w czasie okupacji niemieckiej jego mama przechowywała flagę Polski, czekając z utęsknieniem na możliwość jej wywieszenia.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wraz z członkami Prawa i Sprawiedliwości rozdał kilkaset flag, wstążeczek biało- czerwonych mieszkańcom Chojnic i gościom, którzy zgromadzili się na rynku.

Relację z uroczystości przygotował zespół Chojnice TV:

http://chojnice.tv/wideo-3181-Dzie%C5%84_Flagi_na_chojnickim_Rynku_z_zespo%C5%82em_Kaszebe

IMG 3488IMG 3432IMG 3446IMG 3448IMG 3449IMG 3455IMG 3457IMG 3463IMG 3465IMG 3468IMG 3471IMG 3486