Jubileusz OSP GwieździnJubileusz OSP Gwieździn

W sobotę 6 maja odbyły się uroczystości z okazji 75. lecia jednostki OSP Gwieździn. Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w uroczystym apelu z okazji Jubileuszu i Dnia św. Floriana patrona strażaków.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy świętej odprawionej w intencji strażaków, która została odprawiona w kościele pw. św. Marcina Biskupa. Po Mszy świętej odbył się apel, na którym była okazja do podziękowań, gratulacji i wręczenie odznaczeń dla wyróżniających się strażaków.

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek, to zawołanie idealnie oddaje istotę Waszej służby i powołania. Dziękuję bardzo za Wasze poświęcenie i gotowość o każdej porze dnia i nocy do wyjazdu na akcję, do pomoc potrzebującym. Każdy mieszkaniec Gwieździna, Wasz sąsiad ma świadomość, że zawsze może na Was liczyć, że zawsze bez względu na pogodę, dzień tygodnia, czy porę roku. Powiedział poseł do zgromadzonych ochotników i władz samorządowych.

Strażacy otrzymali lekki wóz ratowniczo – gaśniczy z PSP w Człuchowie. Podczas święta odbyło się uroczyste przekazanie i wprowadzanie do służby.

img 980904444