Konferencja naukowaKonferencja naukowa

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wziął udział w konferencji popularnonaukowej "Bez przedawnienia- Prawda i Pamięć o Zbrodni Pomorskiej i Obławie Augustowskiej", która została zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej i Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Uczestnicy konferencji zapoznali się m.in z najnowszymi wynikami badań archeologicznych i kwerendy w archiwach dotyczących mordów jakie jesienią 1939 roku zostały dokonywane przez Niemców na Polakach zamieszkujących terenu Pomorza oraz Obławy Augustowskiej- zbrodni NKWD dokonanej w lipcu 1945 roku.

Pomorski Kurator Oświaty we współpracy z Białostockim Kuratorem Oświaty prowadzą wspólnie Międzyregionalny Patriotyczny Projekt Edukacyjny pn. "Bez Przedawnienia- Prawa i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej". To projekt edukacyjny, w którym młodzieży przekazuje się wiedzę na temat tych zbrodni wojennych, dokonanych przez brunatnego i czerwonego okupanta.

Młodzież szkolna bierze udział w konkursach m.in. historyczno- literackich, fotograficznych, filmowych. Wszystko ma na celu przypominanie ofiary Polaków, zamordowanych w trakcie działań wojennych.

Konferencja została zorganizowana w Muzeum II Wojny Światowej.

 

Relacja TVP Gdańsk: Konferencja

Relacja Radio Gdańsk: Konferencja