Konferencja prasowa posłaKonferencja prasowa posła

W dniu 3 kwietnia w biurze poselskim posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego odbyła się konferencja prasowa posła i członków Komitetu Terenowego Prawo i Sprawiedliwość w Chojnicach.

Poseł i działacze (Bartosz Bluma i Andrzej Dolny) przedstawili stanowisko komitetu w sprawie planów finansowania z pieniędzy budżetu miasta Chojnice zabiegów in vitro.

Poseł w trakcie konferencji powiedział, że członkowie PiS licznie uczestniczyli w XVI Marszu dla Życia 25 marca i zaprosił za pośrednictwem mediów mieszkańców Chojnic i powiatu do udziału w uroczystościach obchodów VII rocznicy katastrofy w Smoleńsku. W tym roku uroczystości będą szczególnie doniosłe- odbędą się z asystą żołnierzy 34. Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego w Nieżychowicach.

Poseł wspomniał również o znacznym cenie wzrostu cen skupu żywca- od lutego 2016 ceny wzrosły z 2,70 PLN, do 5,40 PLN i poruszył sprawę spółdzielni socjalnych, na przykładzie spółdzielni socjalnej w Czersku. Poseł poruszył również problem orzecznictwa osób niepełnosprawnych, braków lekarzy orzeczników ośrodkach. Poseł odniósł się również do strajków nauczycieli i stanowiska ZNP w sprawie reformy edukacji, zdecydowanie krytykując czynny strajk nauczycieli i nawoływanie do strajku i sprzeciwu wobec rządowej reformy.

Fotografia pochodzi z portalu chojnice24.pl

Relacja zespołu Chojnice TV:

http://chojnice.tv/wideo-3128-Konferencja_prasowa_posła_A.Mrówczyńskiego_i_działaczy_PiS_z_3.04.2017