Konferencja prasowa - suwerenność i bezpieczeństwoKonferencja prasowa - suwerenność i bezpieczeństwo

W dniu wczorajszym (26.06) poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wraz z wicewojewodą pomorskim Mariuszem Łuczykiem spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej w chojnickim biurze posła.

Poseł i wojewoda nawiązali do konwencji Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz liderów partii, która odbyła się Bogatyni 24 czerwca. Podczas konferencji poseł i wojewoda mówili o m.in. bezpieczeństwie energetycznym, niezależności i suwerenności państwa polskiego w decydowaniu o energetyce i zapewnieniu energii elektrycznej dla Polaków.

Nikt nie ma prawa zamykać kopalni w Turowie, gdy obok, w Czechach, Niemczech te kopalnie nadal mają funkcjonować - przekonywał Aleksander Mrówczyński. Nasi sąsiedzi mają kopalnie węgla brunatnego, mają elektrownie węglowe, produkują energię elektryczną wykorzystując paliwa kopalne. To mocno wybiórcze traktowanie jednego państwa przez Komisję Europejską. Jako Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwiamy się takim działaniom i tak długo jak rządzimy na takie działania nie pozwolimy. Polska jako państwo jest zobowiązane dbać o miejsca pracy i zapewnienie dostaw energii elektrycznej dla Polaków, powiedział poseł.

Relacje medialne:

weekendfm.pl

czas-chojnic

IMG 20230626 WA0011IMG 20230626 WA0005